OVERLORD 2. SEZON ONAYLANDI.

Overlord’un bugün gösterime giren ikinci derleme filminde, (Overlord: Shikkoku no Senshi) Overlord anime televizyon serisinin ikinci sezonunun ilerideki bir tarihte başlayacağını duyuran bir video yayınlandı. Böylece Overlord’un ikinci sezonunun yayınlanacağı kesinleşmiş oldu.

 

Overlordun ilk derleme filmi (İlk sezonun derlenerek film haline getirilmesi) olan Overlord: Fushisha no Ou 25 Şubat tarihinde Japonya’da gösterime girdi. İlk film, televizyon anime serisinin 1-7 bölümleri arasını anlatıyor ve Overlord’un orjinal light novel serisinin ilk cildinin adına sahip. Filmde televizyon serisinden farklı olarak yeni sahneler ve light novelin çizimlerini yapan so-bin’in tasarlayıp çizdiği yeni karakterler mevcut.

 

13 bölümlük Overlord televizyon anime serisi Japonya’da 2015 yılının Temmuz ayında yayınlanmaya başladı. Hikaye 2138 yılında sanal gerçeklilik oyunlarının çok fazla olduğu bir gelecekte geçiyor. O dönemde popüler bir oyun olan Ygddrasil yavaş yavaş kapanmanın eşiğine gelmiş. Ancak ana karakterimiz Momonga oyunun kapanacağı saatte oyundan çıkış yapmamış ve kendi oluşturmuş olduğu karakter ile Yggdrasil dünyasında takılı kalmıştır. Aynı zamanda o dünyadaki NPC’ler (oynanılmayan, oyunun kendi programlanmış karakterleri) duyguları hissetmeye başlamışlardır. Ana karakterimiz Momonga arkadaşları olmadan yeni dünyası olan bu oyunu fethetmeye çalışacaktır.

 

Overlord’un light novel yazarı Kugane Maruyama 2010 yılında online olarak yazmaya başladı ve 2012 yılında so-bin’in çizimleriyle beraber light novel olarak basılıp satışa çıkırıldı. Japonya da 2.5 milyon basılmış kitabı olan Overlord Kuzey Amerika’da Yen Press tarafından lisanslanıp yayınlanmaya başladı ve 31 Ocak’ta 3. cildi yayınlandı.

 

(Kaynak:www.animenewsnetwork.com)

 

Copyright © 2017 Anizm.tv Türkçe Anime İzle | Her hakkı saklıdır.